Ultragarsinis tyrimas (echoskopija) yra vienas iš dažniausiai atliekamų vaizdinių tyrimų. Ultragarsinis tyrimas yra saugus, neskausmingas ir labai tikslus metodas, paremtas nevienodų bangų atsispindėjimu nuo įvairaus tankio kūno audinių. Tyrimo metu įvertinama atskirų organų padėtis, dydis, patologiniai pakitimai, jų pobūdis ir išplitimas.
Kada gydytojas gali paskirti vidaus organų echoskopiją?
Dažniausios priežastys, dėl kurių Jūsų gydytojas gali rekomenduoti atlikti vidaus organų echoskopiją:
- Nėštumo metu apžiūrėti gimdą ir kiaušides, stebėti besivystančio kūdikio sveikatą;
- Nustatyti tulžies pūslės, kepenų ir kasos ligas;
- Nustatyti krūtų gerybinę ir piktybinę patologiją;
- Nustatyti skydliaukės gerybinę ir piktybinę patologiją;
- Nustatyti inkstų, šlapimo takų ir prostatos patologiją;
- Nustatyti širdies ir kraujagyslių patologiją;
- Atliekant profilaktinę patikrą.
Dažniausiai užduodami klausimai apie vidaus organų echoskopiją
Kaip pasiruošti vidaus organų echoskopijai?
Rekomenduojama prieš atliekant vidaus organų echoskopiją 5-7 valandas vengti maisto ir gėrimų, kadangi maistų medžiagų kaupimasis virškinimo sistemoje gali turėti įtakos rezultatams. Paklauskite gydytojo, ar prieš tyrimą galima gerti vandens. Nenutraukite jokių vaistų vartojimo, nebent tai padaryti lieptų gydytojas.
Kas vyksta vidaus organų echoskopijos metu?
Echoskopijos metu reikės nusirengti iki pusės ir atsigulti ant tyrimo stalo. Gydytojas padės jums įsitaisyti tinkamiausioje padėtyje ir naudodamas skaidrų vandens pagrindo gelį pradės vidaus organų echoskopiją daviklio pagalba, kuris perkels visus vaizdus į echoskopo ekraną. Šį tyrimą atliekantis gydytojas gali paprašyti Jūsų pasisukti į šoną arba kelioms sekundėms sulaikyti kvėpavimą. Esant pakitimams, gydytojas gali išsaugoti vaizdus ir esant poreikiui atspausdinti. Dažniausiai vidaus organų echoskopija trunka apie 15 – 30 minučių. Tačiau priklausomai nuo jūsų klinikinės situacijos ji gali užtrukti ilgiau arba trumpiau.
Kas vyksta po vidaus organų echoskopijos?
Atlikus vidaus organų echoskopiją gydytojas pakartotinai peržiūrės ir interpretuos vaizdus, visą informaciją bus išsaugota E. sveikatos portale. Įvertinus vidaus organų echoskopijos duomenys gydytojas informuos, ar jums reikalingi tolimesni tyrimai, procedūros ar gydymas. Po vidaus organų echoskopijos turėtumėte iš karto grįžti prie įprastinės veiklos.
Kada sužinosite vidaus organų echoskopijos rezultatus?
Echoskopijos rezultatus turėtumėte sužinoti vizito pabaigoje.
Ar echoskopija yra saugi?
Echoskopija yra paremta nebevienodų bangų atsispindėjimu nuo įvairaus tankio audiniu, todėl radiacijos poveikio nėra. Šis tyrimas nesukelia skausmo ir yra saugus vaikams ir nėščioms moterims. Echoskopija neturi jokio žinomo šalutinio poveikio.