Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/whalls/domains/ostklinika.lt/public_html/wp-content/themes/vcoding/single.php on line 28

Botulino injekcijos

Botulino injekcijos – tai injekcijos, kurių metu botulino toksinas ribotam laikui atpalaiduoja raumenis, sušvelnindamas raukšles, kurios dažniausiai susidaro dėl raumenų susitraukimo sąveikos. Šios injekcijos dažnai naudojamos panaikinti mimikos raukšles, taip pat mažinti gausų prakaitavimą ir gydyti lėtinę migreną.

Kaip veikia botulino injekcijos?

Botulino injekcijos veikia blokuodamos nervų jungtis, todėl raumenys atsipalaiduoja visai arba dalinai panaikindamos raukšles ir oda tampa lygesnė. Šis poveikis visada yra laikinas, tačiau gali trukti iki 3-6 mėn. Dėl šio poveikio botulino injekcijos gali būti taikomas daugeliui ligų gydyti ir išvaizda koreguoti tiek vyrams, tiek moterims.

Iš ko pagamintas botulino toksinas?

Botulino toksino sudėtyje esančius neurotoksinus gamina bakterija Clostridium botulinum. Gydytojai medicininėms injekcijoms naudoja specifinę šios bakterijos rūšį (A tipą).

Botulino toksinų natūraliai aptinkama dirvožemyje ir užkrėstuose maisto produktuose. Suvartojus didelį kiekį botulino toksinų arba bakterijoms patekus į žaizdą, gali išsivystyti botulizmas. Šis sunkus nervų sistemos sutrikimas turi įtakos kvėpavimui. Siekiant optimalaus saugumo ir veiksmingumo, botulino injekcijos gaminamas laboratorijoje.

Kiek laiko išlieka botulino injekcijos poveikis?

Botulino injekcijos suteikiamas efektas išlieka apie 3-6 mėnesius. Norėdami išlaikyti ilgalaikį efektą, botulino injekcijas reikėtų kartoti.

Ar botulino injekcijos yra saugios?

Botulino injekcijos yra saugios jeigu jas atlieka patyrę ir kvalifikuoti gydytojai. OST Klinikoje dirbame tik su patikrintais ir sertifikuotas prietaisais bei produktais, kad užtikrintume geriausią rezultatą po atliktos procedūros.

Kam tinkamos botulino injekcijos?

Gydytojas padės jums nuspręsti, ar esate tinkamas kandidatas botulino injekcijoms ir kokia procedūra jums labiausiai tinkama.

Daugeliu atvejų esate tinkamas kandidatas botulino injekcijoms, jeigu:

  • Skundžiatės kaktos, kaklo, aplink akis ar lūpas raukšlėmis;
  • Skundžiatės gausiu prakaitavimu (hiperchidrozė);
  • Skundžiatės lėtine migrena;
  • Neturite aktyvios infekcijos, pavyzdžiui, opaligės;
  • Nesergate lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, diabetu ar vilklige.

Išsami informacija apie botulino injekcijos procedūrą

Kaip pasiruošti botulino injekcijos procedūrai?

Jūsų gydytojas pateiks konkrečius nurodymus, kaip geriausiai pasiruošti. Rekomenduotina savaitę prieš procedūrą nevartoti aspirino, priešuždegiminių vaistų ar antikoaguliantų, kurie gali skatinti kraujavimo rizika ir mėlynių atsiradimą. Alkoholis taipogi didina polinkį į paraudimą ir mėlynių atsiradimą.

Kas vyksta procedūros metu?

Jūsų gydytojas plona adata suleis į kruopščiai pažymėtas vietas tinkamai parinktą botulino toksino kiekį. Botulino injekcijų kiekis priklauso nuo gydomos srities, pacientų norų ir amžiaus. Dauguma žmonių procedūros metu jaučia nežymu diskomfortą. Visa procedūra trunka apie 15-30 minučių.

Kas vyksta po atliktos botulino injekcijos?

Po atliktos procedūros gydytojas gali jus stebėti iki 15 minučių, kad įsitikintų, jog nepatiriate jokio šalutinio poveikio, įskaitant galvos svaigimą, pykinimą ar alerginę reakciją.

Po atliktos procedūros rekomenduotina:

  • Bent 24 valandas venkti naudoti veido kosmetines priemones;
  • 3-4 valandas būkite vertikalioje padėtyje (negulėkite);
  • 24 valandas venkite fizinio krūvio;
  • Venkite paspaudimų ir prisilietimų injekcijos vietoje;

Gydytojas taipogi paskirs pakartotinę konsultaciją praėjus maždaug dviem savaitėms po procedūros, kad galėtų įvertinti rezultatus po atliktos procedūros.

Botulino injekcijos šalutiniai poveikiai

  • Paraudimas, patinimas ir skausmas injekcijos vietose;
  • Mėlynės injekcijos vietoje;
  • Į gripą panašūs simptomai;
  • Galvos skausmas, kaklo skausmas;
  • Laikinas antakių nusileidimas;
  • Laikinas akių vokų nusileidimas;
  • Akių sudirginimas ar paraudimas.

Visi šalutiniai poveikiai yra trumpalaikiai ir paprastai išnyksta per kelias gydymo dienas.

Kada nerekomenduojama naudoti botulino injekcijų?

  • Nėštumo, žindymo laikotarpiu;
  • Turint alergiją preparato sudedamosioms dalims;
  • Esant nervų ir raumenų laidumo sutrikimams (sunkioji miastenija, Lamberto Eatono sindromas);
  • Odos infekcijos injekcijos vietoje;
  • Vartojant tam tikrus vaistus arba iki 1 savaitės po jų vartojimo nutraukimo: aminoglikozidai (streptomicinas, gentamicinas, amikacinas, kanamicinas ir kt.), chlorochinas, hidroksichlorochinas, D-penicilaminas, ciklosporinas, linkomicinas, tetraciklinas, sukcinilcholinas, tubokurarinas, pankuronas, galaminas, polimiksinas.

DUK klausimai apie botulino injekcijas

Ar botulino injekcijos skausmingos?

Injekcijos vietose galite jausti lengvą diskomfortą, kuris turėtų išnykti po 12-24 valandų.

Ar galima naudoti botulino injekcijas nėštumo metu?

Dauguma gydytojų rekomenduoja palaukti, kol pagimdysite, ir atlikti gydymą.

Ar botulino injekcijos padeda nuo migrenos?

Botulino toksino injekcijos stipriai veikia blokuodamos nervų jungtis ir taip blokuoja chemines medžiagas, kurios signalizuoja apie skausmo perdavimą. Ši terapija geriausiai veikia žmones, kuriems galvos skausmai pasireiškia bent 15 dienų per mėnesį.

Kokio amžiaus galima pradėti daryti botulino injekcijas?

Mūsų klinikoje dažniausi pacientai yra 30-35 metų amžiaus. Taipogi botulino toksino injekcijos yra taikomos ir jaunesniems pacientams, tokiame amžiuje procedūros tikslas – užkirsti kelią raukšlių atsiradimui vėlesniame laikotarpyje, ilgainiui suformuojant prevencinį įprotį nepageidaujamoms mimikoms, kurios turi įtakos gilesnių ar labiau pastebimų raukšlių susidarymui. Dažniausios veido mimikos raukšlės, reikalaujančios gydymo: kaktos „rūpesčio“ raukšlės, kaktos „pykčio“ raukšlės ir akių srities „žąsų kojelės“ raukšlės.

Kuo skiriasi botulino injekcijos ir hialurono injekcijos?

Botulino toksino sudėtyje esančius neurotoksinus gamina bakterija Clostridium botulinum. Gydytojai medicininėms injekcijoms naudoja specifinę šios bakterijos rūšį (A tipą). O hialurono rūgštis gaminama iš sintetinių medžiagų, įskaitant kolageną ir hialurono rūgštį. Botulino injekcijos veikia blokuodamos nervų jungtis, todėl raumenys atsipalaiduoja panaikindamos raukšles ir oda tampa lygesnė, o hialurono injekcijos suteikia apimties ir padeda išlaikyti drėgmę. Jūsų gydytojas konsultacijos metu aptars kiekvieno gydymo būdo privalumus ir trūkumus ir rekomenduos jums, kuris variantas jums labiausiai tinka.

Kada turėčiau kreiptis į gydytoją po atliktos procedūros?

Rekomenduotina pakartotinė konsultacija su Jūsų gydytoju praėjus dviem savaitėms po lūpų putlinimo. Gydytojas apžiūrės jūsų lūpas ir kartu aptarsite galutinius rezultatus.