Hiperhidrozė - tai pernelyg gausus prakaitavimas. Dėl šios ligos jūsų kūnas prakaituoja daugiau negu reikia, kartais be jokios aiškios priežasties ramybės būsenoje. Dėl šios būklės galite jaustis nepatogiai ir patirtį diskomfortą. Siekiant sumažinti gausų prakaitavimą, gydytojas gali rekomenduoti atlikti botulino toksino injekcijas į probleminės sritis (pažastis, delnai).
Kas sukelia hiperhidrozę?
Ekrininės liaukos (prakaito liaukos) gamina prakaitą, kad atvėsintų kūną, kai jums karšta. Šis procesas suaktyvėja, kai mankštinatės arba jei esate susinervinęs. Jei sergate hiperhidroze, ekrininės liaukos suaktyvėja ir gamina prakaitą dažniau nei tada, kai Jūsų kūnui yra per karšta. Prakaitavimą galite patirti atsitiktiniu dienos metu, kai nėra kažkokios veiklos ar emocijos, dėl kurios ekrininės liaukos gamintų prakaitą.
Prakaitavimo gydymas botulino injekcijomis
Botulino injekcijos nuo prakaitavimo – tai injekcijos, kurių metu botulino toksinas blokuoja prakaito liaukas stimuliuojančius nervus, todėl gerokai sumažėja prakaito kiekis. Šis poveikis visada yra laikinas, dauguma pacientų pastebi, kad prakaitavimas smarkiai sumažėja jau po 3-4 savaičių, o rezultatai išlieka ilgiau nei šešis mėnesius. Nors simptomai palaipsniui grįžta, galite išlaikyti rezultatus, reguliariai lankydamiesi kontroliniuose vizituose.
Kiek laiko išlieka botulino injekcijos poveikis?
Botulino injekcijos nuo prakaitavimo suteikiamas efektas išlieka ilgiau negu 6 mėnesius. Norėdami išlaikyti ilgalaikį efektą, botulino injekcijas reikėtų kartoti.
Ar botulino injekcijos yra saugios?
Botulino injekcijos nuo prakaitavimo yra saugios jeigu jas atlieka patyrę ir kvalifikuoti gydytojai. „OST KLINIKA“ dirba tik su patikrintais ir sertifikuotas prietaisais bei produktais, kad užtikrintų geriausią rezultatą po atliktos procedūros.
Išsami informacija apie botulino injekcijos procedūrą
Kaip pasiruošti botulino injekcijos procedūrai?
Gydytojas pateiks konkrečius nurodymus, kaip geriausiai pasiruošti. Rekomenduotina savaitę prieš procedūrą nevartoti aspirino, priešuždegiminių vaistų ar antikoaguliantų, kurie gali skatinti kraujavimo rizika ir mėlynių atsiradimą. Alkoholis taipogi didina polinkį į paraudimą ir mėlynių atsiradimą.
Kas vyksta procedūros metu?
Gydytojas plona adata suleis į kruopščiai pažymėtas vietas tinkamai parinktą botulino toksino kiekį. Botulino injekcijų nuo prakaitavimo kiekis priklauso nuo gydomos srities, pacientų norų ir amžiaus. Dauguma žmonių procedūros metu jaučia nežymu diskomfortą. Visa procedūra trunka apie 15-30 minučių.
Kas vyksta po atliktos botulino injekcijos?
Po atliktos procedūros gydytojas gali jus stebėti iki 15 minučių, kad įsitikintų, jog nepatiriate jokio šalutinio poveikio, įskaitant galvos svaigimą, pykinimą ar alerginę reakciją.
Po atliktos procedūros rekomenduotina:
- bent 24 val. venkite naudoti antiperspirantus
- bent 24 valandas venkite fizinio krūvio.
- venkite paspaudimu ir prisilietimų injekcijos vietoje
Gydytojas taipogi paskirs pakartotinę konsultaciją praėjus maždaug dviem savaitėms po procedūros, kad galėtų įvertinti rezultatus po atliktos procedūros.
Botulino injekcijos šalutiniai poveikiai
- Paraudimas, patinimas;
- Mėlynės;
- Galvos skausmas, kaklo skausmas;
- Odos sudirginimas.
Visi šalutiniai poveikiai yra trumpalaikiai ir paprastai išnyksta per kelias gydymo dienas.
Kada nerekomenduojama naudoti botulino injekcijų?
- Nėštumas, žindymo laikotarpis;
- Alergija preparato sudedamosioms dalims;
- Nervų ir raumenų laidumo sutrikimai (sunkioji miastenija, Lamberto Eatono sindromas);
- odos infekcijos injekcijos vietoje;
- Tam tikrų vaistų vartojimas arba iki 1 savaitės po jų vartojimo nutraukimo: aminoglikozidai (streptomicinas, gentamicinas, amikacinas, kanamicinas ir kt.), chlorochinas, hidroksichlorochinas, D-penicilaminas, ciklosporinas, linkomicinas, tetraciklinas, sukcinilcholinas, tubokurarinas, pankuronas, galaminas, polimiksinas.
DUK klausimai apie botulino injekcijas
Ar botulino injekcijos skausmingos?
Injekcijos vietose galite jausti lengvą diskomfortą, kuris turėtų išnykti po 12-24 valandų.
Ar galima naudoti botulino injekcijas nėštumo metu?
Dauguma gydytojų rekomenduoja palaukti, kol pagimdysite, ir atlikti gydymą.
Ar botulino injekcijos padeda nuo migrenos?
Botulino toksino injekcijos stipriai veikia blokuodamos nervų jungtis ir taip blokuoja chemines medžiagas, kurios signalizuoja apie skausmo perdavimą. Ši terapija geriausiai veikia žmones, kuriems galvos skausmai pasireiškia bent 15 dienų per mėnesį.
Kuo skiriasi botulino injekcijos ir hialurono injekcijos?
Botulino toksino sudėtyje esančius neurotoksinus gamina bakterija Clostridium botulinum. Gydytojai medicininėms injekcijoms naudoja specifinę šios bakterijos rūšį (A tipą). O hialurono rūgštis gaminama iš sintetinių medžiagų, įskaitant kolageną ir hialurono rūgštį. Botulino injekcijos veikia blokuodamos nervų jungtis, todėl raumenys atsipalaiduoja panaikindamos raukšles ir oda tampa lygesnė, o hialurono injekcijos suteikia apimties ir padeda išlaikyti drėgmę. Jūsų gydytojas konsultacijos metu aptars kiekvieno gydymo būdo privalumus ir trūkumus ir rekomenduos jums, kuris variantas jums labiausiai tinka.
Kada turėčiau kreiptis į gydytoją po atliktos procedūros?
Rekomenduotina pakartotinė konsultacija su Jūsų gydytoju praėjus dviem savaitėms po injekcijų nuo prakaitavimo.