Gydomasis masažas – tai papildomos ir alternatyviosios medicinos rūšis, kuris apima tikslingesnį darbą su minkštaisiais kūno audiniais – raumenimis, sausgyslėmis ir raiščiais, kurie valdo ir palaiko jūsų kūną.
Gydomasis masažas taipogi taikomas psichinėms ir emocinėms problemoms, įskaitant stresą, nerimą ir depresiją gydyti.
Kam naudojamas gydomasis masažas?
Masažo specialistas gali padėti išspręsti įvairias sveikatos problemas, kurios yra lėtinės arba ūmios, įskaitant:
- Pasikartojančias fizinio krūvio traumas, atsirandančios dėl sėdimos ar stovimos padėties, kuri trunka kelias valandas per dieną;
- Migrena, klasteriniai galvos skausmai, įtampos galvos skausmai arba sinusiniai galvos skausmai;
- Temporomandibulinio sąnario ir raumenų sutrikimas;
- Patempimai ir išnirimai;
- Apatinės nugaros dalies skausmas;
- Tendinitas;
- Sustingęs petys.
Išsami informacija apie gydomąjį masažą
Kas vyksta prieš gydomąjį masažą?
Masažo specialistas pasiteiraus apie jūsų simptomus, gyvenimo būdą ir kitas sveikatos problemas. Svarbu pasidalyti informacija apie savo miego įpročius, fizinio aktyvumo lygį, mitybą ir psichinę sveikatą. Masažo specialistas naudoja šią informaciją, kad susidarytų aiškų vaizdą, kaip jūsų gyvenimo būdas veikia bendrą savijautą. Masažo specialistas pritaikys masažą pagal jūsų poreikius, atsižvelgdamas į problemines sritis. Priklausomai nuo jūsų simptomų, prieš pradėdamas gydomąjį masažą, specialistas gali paskirti atlikti vaizdinius tyrimus (pvz., rentgeno nuotrauką). Gydomasis masažas specialus pasiruošimo nereikalauja.
Kas vyksta gydomojo masažo metu?
Gydomojo masažo metu atsigulsite ant tyrimo stalo. Priklausomai nuo technikos, gydytojas gali paprašyti jūsų atsigulti ant nugaros, apsiversti ant šono arba pilvo. Kai būsite tinkamoje padėtyje, specialistas švelniomis manipuliacijomis stimuliuos raumenis ir sąnarius. Jeigu gydymo metu jaučiate skausmą ar diskomfortą, nedelsdami pasakykite.
Kas vyksta po gydomojo masažo?
Kiekvienas žmogus į gydomąjį masažą reaguoja skirtingai. Kai kurie žmonės po atliktos procedūros jaučiasi pavargę. Kiti jaučiasi kupini energijos.
Kuo gydomasis masažas skiriasi nuo atpalaiduojančio masažo?
Atliekant gydomąjį masažą jis gali būti gilesnis nei atpalaiduojantis masažas. Taip pat galite pajusti didesnį jautrumą, kai specialistas masažuoja kūną. Dėl šios priežasties svarbu pranešti specialistui, jeigu spaudimas yra per gilus ar nemalonus. Masažo specialistas gydymo seanso metu gali naudoti įvairias technikas. Priklausomai nuo savo išsilavinimo, jis gali įtraukti giliųjų audinių masažą, miofascialinį atpalaidavimą, darbą su trigeriniais taškais, įvairias judesio terapijas arba pasyvaus-rezistencinio tempimo technikas.
Kokie yra gydomojo masažo privalumai?
Gydomasis masažas gali sumažinti raumenų skausmą ir įtampą, pagerinti kraujotaką ir padidinti lankstumą. Taipogi gali padėti suvaldyti streso reakciją, kuri paprastai būna pernelyg aktyvi žmonėms, turintiems nerimo sutrikimų.
Gydomojo masažo pavojai ar komplikacijos
Gydomojo masažo metodai yra saugūs. Su šiomis procedūromis susijusių šalutinių poveikių nėra.
Kada po gydomojo masažo galėsite grįžti prie įprastinės veiklos?
Po gydomojo masažo seanso galite grįžti prie įprastos veiklos tą pačią dieną. Kelias dienas po gydymo galite jausti nedidelį diskomfortą, tačiau neturėtumėte jausti jokio skausmo.