Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/whalls/domains/ostklinika.lt/public_html/wp-content/themes/vcoding/single.php on line 28

Manualinė terapija

Manualinė terapija – tai gydymo metodas rankomis, kuris yra naudojamas raumenų, sausgyslių ar kaulų skausmui ir įvairiems sveikatos sutrikimams gydyti. Manualinė terapija taipogi naudojama diagnozuojant ligas ir užkertant joms kelią bei padedant jūsų organizmui geriau funkcionuoti.

Kam naudojama manualinė terapija?

Gydytojai paprastai naudoja manualinė terapiją nugaros skausmui malšinti. Tačiau manualinę terapiją galima gydyti daugelį ligų, įskaitant:

  • Kvėpavimo problemas (pvz.: astmą ir sinusų infekcijas);
  • Žarnyno problemas (pvz.: dirgliosios žarnos sindromą ir vidurių užkietėjimą);
  • Lėtinį skausmą (pvz.: fibromialgiją, artritą, menstruacinį skausmą ir migreną);
  • Raumenų ir kaulų sistemos problemas (pvz.: nugaros ir kaklo, riešo kanalo sindromas);
  • Su nėštumu susijusios problemos (pvz.: patinimas, nemiga);
  • Sporto traumos ir pasikartojančio streso traumos.

Išsami informacija apie procedūrą

Kas vyksta prieš manualinę terapija?

Gydytojas pasiteiraus apie jūsų simptomus, gyvenimo būdą ir kitas sveikatos problemas. Svarbu pasidalyti informacija apie savo miego įpročius, fizinio aktyvumo lygį, mitybą ir psichinę sveikatą. Gydytojas naudoja šią informaciją, kad susidarytų aiškų vaizdą, kaip jūsų gyvenimo būdas veikia bendrą savijautą. Priklausomai nuo jūsų simptomų, prieš pradėdamas manualinę terapija, gydytojas gali paskirti atlikti vaizdinius tyrimus (pvz., rentgeno nuotrauką). Manualinė terapija specialus pasiruošimo nereikalauja.

Kas vyksta manualinės terapijos metu?

Manualinės terapijos metu atsigulsite ant tyrimo stalo. Priklausomai nuo technikos, gydytojas gali paprašyti jūsų atsigulti ant nugaros, apsiversti ant šono arba pilvo. Kai būsite tinkamoje padėtyje, gydytojas švelniomis manipuliacijomis stimuliuos raumenis ir sąnarius. Jeigu gydymo metu jaučiate skausmą ar diskomfortą, nedelsdami pasakykite apie tai savo gydytojui.

Kas vyksta po manualinės terapijos?

Kiekvienas žmogus į manualinę terapiją reaguoja skirtingai. Kai kurie žmonės po atliktos procedūros jaučiasi pavargę. Kiti jaučiasi kupini energijos.

Kokie yra manualinės terapijos privalumai?

Manualinės terapijos metu gydomos būklės, turinčios įtakos visoms organizmo sistemoms, įskaitant raumenų ir kaulų sistemą, virškinimo sistemą, nervų sistemą ir imuninę sistemą. Atkurdama kaulų ir raumenų funkciją, manualinė terapija grąžina judesių laisvumą.

Taikydamas manualinę terapija, gydytojas gali:

  • Sumažinti sąnarių sustingimą ir pagerinti judesių amplitudę;
  • Pagerinti kraujotaką;
  • Užkirsti kelią sveikatos problemoms.

Dažniausiai užduodami klausimai apie manualinę terapiją

Kokie yra manualinės terapijos pavojai ar komplikacijos?

Manualinės terapijos metodai yra saugūs. Su šiomis procedūromis susijusių šalutinių poveikių nėra.

Kada po manualinės terapijos galėsite grįžti prie įprastinės veiklos?

Po manualinės terapijos seanso paprastai galite grįžti prie įprastos veiklos tą pačią dieną. Kelias dienas po gydymo galite jausti nedidelį diskomfortą, tačiau neturėtumėte jausti jokio skausmo.